Pomoc psychologiczna online

 

Szybki kontakt

+48 513 154 726
Pomoc psychologiczna online

Pomoc psychologiczna online

Pomoc psychologiczna online jest to zdalna forma wsparcia psychologicznego z wykorzystaniem narzędzi lub komunikatorów internetowych np. Skype, czy dedykowanych portali internetowych tj. ZL, Zaufany Terapeuta itp.

Pomoc psychologiczna online pomimo iż terapeuta i klient nie znajdują się razem w jednym pomieszczeniu pozwala na wykorzystanie tych samych narzędzi, metod i technik jakimi posługują się terapeuci w trakcie sesji stacjonarnych. Przeprowadzone do tej pory badania naukowe pokazują, że usługi psychologiczne świadczone online są równie efektywne i skuteczne jak tradycyjne sesje realizowane w formie stacjonarnej.

Pomoc psychologiczna online – kiedy warto z niej skorzystać?

Pomoc psychologiczna w formie online, czyli zdalnej, może być doskonałym rozwiązaniem dla osób ciężko chorych, mających problemy z poruszaniem się, czy zmagających się z dużymi lękami i napadami paniki.
Wizyta online u psychologa niesie ze sobą szereg korzyści dla klientów, którzy nie tylko zaoszczędzają czas i pieniądze, nie musząc dojeżdżać do gabinetu, ale mogą skorzystać z usług wielu specjalistów z różnych obszarów kraju. Pomoc psychologiczna online to wygodny sposób dla każdego, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne, nawet jeśli obowiązki zawodowe wymagają od nas częstych wyjazdów służbowych i przemieszczania się w różne rejony świata.

To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nade wszystko cenią sobie dyskrecję, ponieważ korzystając z sesji online z psychologiem nie narażamy się na sytuację iż ktoś z naszych znajomych zobaczy, że korzystamy z usług psychologa. Pomoc psychologiczna online daje klientom z mniejszych miejscowości o wiele większe możliwości dotarcia do specjalistów, gdyż niweluje bariery terytorialne.

Niewątpliwie kolejną zaletą tej formy wsparcia psychologicznego jest możliwość odbycia terapii w języku ojczystym dla osób mieszkających poza granicami swojego kraju. Sesje online to także doskonałe rozwiązanie w czasie pandemii oraz w każdej podobnej sytuacji kiedy to spotkanie z psychologiem twarzą w twarz jest niemożliwe ze względów na zachowanie bezpieczeństwa i konieczność przestrzegania zasad dystansu społecznego.

Decydując się na sesje online ważne jest, aby zarówno klient, jak i terapeuta zadbali o dobrze działające łącze internetowe oraz sprawny sprzęt komputerowy z podłączoną kamerą.

 

interview

Zasady spotkań indywidualnych

  • Czas trwania spotkania 50 min
  • Klient termin spotkania może odwołać najpóźniej 24 godziny przed umówioną wizytą; odwołana sesja nie podlega wtedy opłacie; klient płaci za sesję, w której nie uczestniczył jeśli nie odwołał jej w ustalonym terminie
  • W przypadku spóźnienia się na spotkanie, czas nie jest przedłużany, a opłata nie jest zmniejszana